Aktuality

Jako patronka zdejší školní knihovny zasedne Alena Ježková v porotě, která bude hodnotit na místě přednesené příspěvky z literární soutěže na téma veršů Karla Hynka Máchy. Vítězové se mohou těšit na podepsané knížky Aleny Ježkové. Akce se koná ve školní knihovně od 14 hodin.

V pondělí 8.11. od 20.00 bude Alena Ježková hostem on-line chatu nezávislého internetového magazínu Kultura 21 na adrese www.kultura21.cz.

V 9 hodin začíná v lektorských prostorách knihovny v Benešově seminář o dětské literatuře určený knihovnicím ze Středočeského kraje. Přednášku literární teoretičky  PhDr. Jany Čeňkové doplní beseda s Alenou Ježkovou.

Knihovna v Dejvicích sídlí v architektonicky výjimečné budově Technické knihovny. Tam se také od 10 hodin uskuteční beseda a autogramiáda Aleny Ježkové.

Hned ve třech základních školách ve Štětí se uskuteční besedy s Alenou Ježkovou. První beseda začíná v 9 hodin. Součástí besed je prodej knih a autogramiáda. Více info o časovém harmonogramu hledejte v místní knihovně.

Jakožto bývalá (vzorná) žákyně přijala Alena Ježková s potěšením roli patronky nově otevřené školní knihovny ZŠ na náměstí Curieových v Praze na Starém Městě. Role patronů vedlejších se s noblesou sobě vlastní zhostila báječná spisovatelka Iva Procházková a předseda českého PEN klubu Jiří Dědeček. Přestřihávání pásky v 15 hodin všichni zvládli na výbornou. Mottem nové knihovny se stala na místě složená veršovánka AJ: Jedna, dvě, Honza jde do knihovny školní, tráví tam čas volný.