Aktuality

Ve znamení draka, který je symbolem připravované knížky Aleny Ježkové Dračí polévka, letos 1. dubna proběhne Noc s Andersenem v Kamenici nad Lipou. Dračí polévka je příběhem vietnamského kluka Longa a jeho neobyčejného dědečka, kteří žijí v Praze. O tom, jak se žije ve Vietnamu, přijede dětem povídat pan Vuong Tu z Jindřichova Hradce a studentka VŠ Alice Reiterová. Cestovatelka a malířka Zdena Skořepová bude vyprávět a promítat diapozitivy ze svých návštěv této kouzelné země. Alena Ježková přidá autorské čtení ze své připravované knížky Dračí polévka. Všichni společně si technikou koláže vyrobí velký obraz Vietnamu, a až budou znaveni, ochutnají vietnamské speciality a popojí zelený čaj... Setkání s dětmi v kamenické knihovně začíná v 15.00 a děti i dospělí zájemci jsou srdečně zváni!

Hned ve třech základních školách ve Štětí se uskuteční besedy s Alenou Ježkovou. První beseda začíná v 9 hodin. Součástí besed je prodej knih a autogramiáda. Více info o časovém harmonogramu hledejte v místní knihovně.

Oslava Dne pro dětskou knihu s podtitulem "Knihy, které rádi čteme" s Alenou Ježkovou se uskuteční v dětské knihovně. Srdečně zváni jsou také dospělí, zejména rodiče s dětmi. Na programu je povídání o knihách, které máme rádi, a předčítání z nich. Samozřejmou vstupenkou na akci je vlastní oblíbená kniha (platí pro děti i dospělé!). Setkání se současně ponese v duchu lehce vánočním.

Jako patronka zdejší školní knihovny zasedne Alena Ježková v porotě, která bude hodnotit na místě přednesené příspěvky z literární soutěže na téma veršů Karla Hynka Máchy. Vítězové se mohou těšit na podepsané knížky Aleny Ježkové. Akce se koná ve školní knihovně od 14 hodin.

V pondělí 8.11. od 20.00 bude Alena Ježková hostem on-line chatu nezávislého internetového magazínu Kultura 21 na adrese www.kultura21.cz.

V 9 hodin začíná v lektorských prostorách knihovny v Benešově seminář o dětské literatuře určený knihovnicím ze Středočeského kraje. Přednášku literární teoretičky  PhDr. Jany Čeňkové doplní beseda s Alenou Ježkovou.