Aktuality

Beseda se žáky základní školy v prostorách městského klubu kultury ve Cvikově se uskuteční od 10 hodin. Samozřejmostí je prodej knih a autogramidáda.

Slavnostní pasování Aleny Ježkové na Rytíře Řádu krásného slova se koná v úterý 1.června v Konírně Nostického paláce (Ministerstvo kultury ČR) v 10.00. Řád krásného slova je společenství lidí, kteří mají rádi knihy a krásnou literaturu a něco pro ně dělají. Ve dvouletých cyklech je pasováno vždy 10 až 12 dětí - vítězů literárních, čtenářských a dramatických soutěží, a 3 dospělí: spisovatel dětské literatury, interpret některého textu dětské literatury a jedna knihovnice. Dospělé Rytíře vybírají děti. Mezi dosavadní Rytíře patří např. Jiří Žáček, Markéta Zinnerová, Iva Procházková, Jiří Lábus, Libuše Šafránková, Jitka Molavcová či Zdeněk Svěrák. 

V pátek 14. května se uskuteční dvě besedy s Alenou Ježkovou, první od 10 hodin v Městské knihovně v Písku a druhá ve 12 hodin v prostorách Základní školy v Protivíně. Součástí obou besed je autogramiáda a prodej knih.