Aktuality

V úterý 13. května budeme besedovat s dětmi v knihovně v Chotěboři. V pátek 16. května se těším na setkání s dětmi z mé milované Kamenice, tentokrát v krásných prostorách zámku a s tématem místních i národních pověstí. V úterý 20. května se uskuteční večerní setkání s dospělými zájemci v prostorách kláštera Broumov. Poslední květnový týden od 27. 5. do 30. 5. se nese ve znamení besed na severní Moravě - Vratimov, Řepiště, Žabeň. Ve středu 28.5. odpoledne se setkáme s dospělými čtenáři nad knihou Tichá srdce v Paskově.

Ohlédnutí za autorským čtením v Drážďanech v rámci festivalu VIVAVOSTOK

Kuncem dubna se v Německu každoročně pořádá festival VIVAVOSTOK, v jehož rámci je představována literatura zezemí bývalého východního bloku. Tři autorská čtení Dračí polévky a hlavně následné diskuse nad knihu byly hodně zajímavé; německé děti výborně rozumějí uměleckému tehtu, umějí ho analyzovat a kladou inspirující otázky.

Beseda v Příbrami

Na besedu v příbramské základní škole mám ty nejpěknější vzpomínky. Kromě aktivních dětí také na skvělou učitelku paní Jaroslavu Fousovou, která své žáky dokáže nadchnout i pro takové věci jako historie a čeština. Také setkání s redakčním týmem školních novin (na obrázku) pro mne bylo příjemným překvapením, mnoho z těch milých mladých lidí má skvělé plány do budoucna a já věřím, že se jim všem splní - zvláště s takovým zaákladem, jaký si s příbramské školy odnášejí do života. (V části věnované dopisům čtenářů na těchto stránkách si můžete prohlédnout také úžasné obrázky na téma starých pověstí, které jsem si osobně vyžádala v elektronické podobě, aby je mohli vidět i jiní).