Aktuality

Celé Česko čte dětem - 3. týden čtení dětem v ČR

  Slavnostní zahájení 3. týdne čtení dětem se konalo ve čtvrtek 30.5. v Městské knihovně v Praze od 17 hodin. V rámci programu vystoupil například Jiří Lábus, Yveta Blanarovičová, Michal Malátný a Alena Ježková, která přečetla úryvek z dětmi oblíbené knihy Prahou kráčí lev.

V úterý 22.5. bude Alena Ježková besedovat s dětmi ze ZŠ v Praze na Červeném vrchu. V úterý 28.5. se vydá do Lenešic, na pozvání paní ředitelky a dětí z tamější základní školy, které s jejími knihami dlouhdobě pracují. 7. června v pátek se uskuteční tradiční setkání dětí z knihoven na Vysočině - z Kamenice nad Lipou, Nové Včelnice, Jarošova a Žirovnice, tentokrát od 15 hodin na krásném žirovnickém zámku, možná přijde i Alena Ježková :). 

Čtení pomáhá oslavilo dvouleté narozeniny

Na klinice dětské chirurgie v pražské Thomayerově nemocnici Čtení pomáhá oslavilo dva roky své existence, během nichž děti "načetly" 19 miniónů korun na charitativní účely. Narozeninové oslavy se účastnili Martin Roman, Alena Ježková, Zdeněk Svěrák, který četl malým pacientům ze své knížky, a soubor Loutky v nemocnici, který nemocné děti pravidelně rozveseluje. Bylo to prima a byl i dort!!!

Ohlédnutí za Tichými srdci na Strahově 25.6.

Slavnostní uvedení Tichých srdcí na Strahově bylo krásné a dojemné. Všem účastíkům děkuji, že přišli a mluvili, zpívali a četli. Dík patří autorovi fotografií Pavlu Mickovi, protože na focení jsme při přípravách úplně zapomněli. (Pro více fotografií klikněte na titulek).

Autorské čtení ve Stuttgartu

  V rámci sympozia VIVaVostok na téma dětské literatury zemí střední a východní Evropy, které se konalo 3. - 4. června ve Stuttgartu, vystoupila  Alena Ježková s knihou Dračí polévka. Ukázky z knihy přeložené do němčiny četly německé děti - byla to první premiéra Dračí polévky v německém jazyce!  Akci podpořila nadace Robert Bosch Schiftung.

Ohlédnutí za Nocí s Andersenem

V pátek 5. dubna jsme se sešli ve tři hodiny v knihovně. Paní Zbudilová přivítala spisovatelku Alenu Ježkovou, která je patronkou naší knihovny. Paní Alena Ježková nám představila svou novou knihu Dobrý svět. Skoro celou jsme ji přečetli. Povídali jsme si o našich rodinách, protože knížka vypráví také o jedné rodině. Vyplnili jsme si testy, jak to chodí u nás doma. A zase jsme se střídali ve čtení. Povídali jsme si také o tom, čím by chtěl kdo být. Verča Kadlecová nám zahrála na housle, tak jako kluk v knížce. Vojta Tittler šel do knihovny z hudebky a tak zahrál na klarinet. Moc se nám to jejich hraní líbilo. Pokračovali jsme ve čtení a nakonec jsme vyplnili test o příbuzných. Posilnili jsme se buchtou od paní Zbudilové a čajem. Na velkou roli papíru jsme pak kreslili zážitky z přečtené knížky. O Markétě, Márovi a Emě Pavelkových, prababičce Matyldě, pejskovi Dárečkovi, o Vánocích, Velikonocích, o dědovi Emilovi, o všem, co tvoří dobrý svět. Paní Ježková nás překvapila, že v knížce nazvala město, kam děti s rodiči jezdí, Kamenicí. Nakonec nám paní Ježková na pohlednice Noci s Andersenem napsala věnování a podepsala je. Společné foto zakončilo báječně strávené odpoledne. Moc se mi líbilo a myslím, že i ostatní si ho užili. Maruška Nováková, 5. třída ZŠ v Kamenici nad Lipou