Aktuality

Pražské  knihkupectví spisovatelky Ivony Březinové s líbezným názvem Fantazie bude 30.3. hostit spisovatele, básníky a všemožné literáty, kteří budou besedovat a hlavně předčítat ze svých děl. Téma: TMA. Alena Ježková přečte úryvek ze své povídky Tatínkovy obrázky, která je jedním dechem určena dětem i dospělým. Přijďte se mile pobát!

Již druhý ročník literární soutěže Textík se konal v Jindřichově Hradci. Zúčastnily se ho desítky amatérských autorů v dětském i dospělém věku (nejstaršímu autorovi je 82 let). Nejzajímavější práce jsou soustředěny ve stejnojmenném sborníku, který je k dostání např. v galerii Langrův dům na Dolním náměstí v Jindřichově Hradci, či prostřednictvím agentury Epika - www.epika.cz, která je iniciátorem a pořadatelem soutěže. Ceny nejúspěšnějším účastníkům soutěže budou za účasti Aleny Ježkové slavnostně předány 29.3. v 17.30 v Městské knihovně v Jindřichově Hradci.

V úterý 20.3. v 16.30 se otevírá Čtenářská kavárna v Základní škole v Kunraticích, pro děti i rodiče. Úvodem Alena Ježková představí projekt Čtení pomáhá a přečte úryvek z Dračí polévky. Dále budou recitovat žáci 7. tříd, ze své knihy bude číst M. Preiss, své oblíbené knihy představí žáci 8. a 9. tříd a reportéři Echomagu pohovoří o akci Daruj škole knihu. Všichni velcí i malí jsou srdečně zváni!

Kniha Dračí polévka získává stále více nadšených čtenářů. Protože jsou mezi nimi i lidé z projektu Listování, napadlo je přenést příběh vietnamského kluka Longa na prkna, která znamenají svět. Díky tomu se s Dračí polévkou a Alenou Ježkovou osobně můžete setkat v adventním čase hned ve čtyřech českých a moravských městech! Po představení vždy následuje autogramiáda, kde bude možné koupit většinu autorčiných knížek a samozřejmě si je nechat podepsat. Dračí polévku a Alenu Ježkovou uvidíte a uslyšíte: Praha, 6.12. v 18.00 - divadlo MInor Havlíčkův Brod, 9.12. v 17.00 - U notáře Brno, 10.12. v 15.00 - Národní divadlo Reduta České Budějovice, 11.12. v 18.00 - Malé divadlo

Dopoledne a odpoledne budou s Alenou Ježkovou besedovat děti z pražské školy Nový PORG - prvňáci, druháci, třeťáci, čtvrťáci a páťáci, všichni pěkně popořadě. :-)

Středočeské městečko Smečno s krásným zámkem má dvě základní školy, v obou se na první jarní den v průběhu dopoledne uskuteční besedy Aleny Ježkové.

Autorské čtení Aleny Ježkové z knihy Strážci pražských ulic doprovázené hrou na příčnou flétnu Lukáše Vytlačila se koná 2.12.2011 od 19.30 v Juditině věži, Mostecká 1, Praha - Malá Strana. Zimní podvečer, romantické místo v sousedství Karlova mostu, barokní hudba a čtení o malostranských domovních znameních - jak lépe si užít adventní čas?

Základní škola v Božejově je malotřídka, a i tam děti zásluhou paní učitelky Tittlerové dobře znají knížky Aleny Ježkové. Podle vlivem četby z nové knížky Baba Jaga, kostlivá noha prý v hodině výtvarné výchovy tuto legendární hrdinku ruských lidových pohádek úžasně ztvárnily. Dopolední beseda se tedy jistě ponese v pohádkovém duchu.