Aktuality

Za účasti Aleny Ježkové a dalších hostů proběhne 22.6. ve 12 hodin předávání výročních cen nejúspěšnějším dětem ze čtvrtých tříd. Zajímavý soutěžní projekt pro žáky 4.tříd připravila obětavá sestra Hedvika. Děti oceněné v kategorii "Literatura" obdrží jako dárek knížky s podpisem. Následující den, 23.6., se uskuteční besedy se žáky 3. a 4. tříd na téma pověstí a každodenního života ve středověku.

Tradiční jarní setkání dětí z Kamenice nad Lipou, z Nové Včelnice, Rodinova a Jarošova nad Nežárkou se tentokrát uskuteční v Jarošově. Na programu je zastavení v Pravdově knihovně, putování po stopách jarošovských pověstí a opékání buřtů v lomu. Zbyde chvilka i na tradiční čtení z nové knihy Aleny Ježkové.

V pátek 13.5. v 15 hodin u stánku nakladatelství Albatros se koná autogramiáda Aleny Ježkové a výtvarníka Františka Skály. Podepisovat se bude především společná kniha ruských pohádek Baba Jaga, kostlivá noha, ale také zbrusu nová knížka pro mládež Dračí polévka a ostatní tituly, které vyšly v nakladatelství Albatros, jako Praha babka měst, Staré pověsti české a moravské, Příběhy českých knížat a králů a Řecké báje. Čtenáři jsou srdečně zváni!

Alena Ježková se s potěšením stala jedním z patronů projektu Čtení pomáhá, který podporuje dětské čtenářství a umožňuje dětem podílet se na charitativní činnosti. Projekt bude spuštěn v plné kráse 8.dubna. Spučástí projektu je také veřejné hlasování o nejlepší dětskou knihu, které je aktuální už nyní. Hlasovat je možné na www.ctenipomaha.cz, kde jsou také všechny všechny důležité informace. Tipem AJ jsou Děti z Bullerbynu :-)

Oslava Dne pro dětskou knihu s podtitulem "Knihy, které rádi čteme" s Alenou Ježkovou se uskuteční v dětské knihovně. Srdečně zváni jsou také dospělí, zejména rodiče s dětmi. Na programu je povídání o knihách, které máme rádi, a předčítání z nich. Samozřejmou vstupenkou na akci je vlastní oblíbená kniha (platí pro děti i dospělé!). Setkání se současně ponese v duchu lehce vánočním.

Oblíbený pořad pro mládež tentokrát s tématem Proč pomáhat? se bude natáčet za účasti Aleny Ježkové v ZŠ TGM v Poděbradech. Tato škola má nejlepší celkové výsledky v projektu Čtení pomáhá: děti z této školy přečetly a správně otestovaly téměř 450 knih a na charitativní projekty tak přispěly obdivuhodnou částkou 22.000 korun. Pořad bude vysílán na ČT 1 dne 14.9.2011. http://www.zstgmpodebrady.cz/novinky/nataceni-ceske-televize/

Procházka Prahou s dětmi z církevní školy v Brně se odehraje v duchu knížky Prahou kráčí lev. V doprovodu Aleny Ježkové děti projdou Pražským hradem, Nerudovou ulicí a přes Karlův most až na Staré Město. Možná přijde i lev (plyšový).

Tradiční setkání s kamenickými dětmi, kterým umožňuje dvoudenní výlet Prahy Nadace pro obnovu a rozvoj Michala Voráčka, se uskuteční 12.5. v 10.15 na Staroměstském náměstí.

Ve znamení draka, který je symbolem připravované knížky Aleny Ježkové Dračí polévka, letos 1. dubna proběhne Noc s Andersenem v Kamenici nad Lipou. Dračí polévka je příběhem vietnamského kluka Longa a jeho neobyčejného dědečka, kteří žijí v Praze. O tom, jak se žije ve Vietnamu, přijede dětem povídat pan Vuong Tu z Jindřichova Hradce a studentka VŠ Alice Reiterová. Cestovatelka a malířka Zdena Skořepová bude vyprávět a promítat diapozitivy ze svých návštěv této kouzelné země. Alena Ježková přidá autorské čtení ze své připravované knížky Dračí polévka. Všichni společně si technikou koláže vyrobí velký obraz Vietnamu, a až budou znaveni, ochutnají vietnamské speciality a popojí zelený čaj... Setkání s dětmi v kamenické knihovně začíná v 15.00 a děti i dospělí zájemci jsou srdečně zváni!