Aktuality

Autorské čtení Aleny Ježkové z knihy Strážci pražských ulic doprovázené hrou na příčnou flétnu Lukáše Vytlačila se koná 2.12.2011 od 19.30 v Juditině věži, Mostecká 1, Praha - Malá Strana. Zimní podvečer, romantické místo v sousedství Karlova mostu, barokní hudba a čtení o malostranských domovních znameních - jak lépe si užít adventní čas?

Základní škola v Božejově je malotřídka, a i tam děti zásluhou paní učitelky Tittlerové dobře znají knížky Aleny Ježkové. Podle vlivem četby z nové knížky Baba Jaga, kostlivá noha prý v hodině výtvarné výchovy tuto legendární hrdinku ruských lidových pohádek úžasně ztvárnily. Dopolední beseda se tedy jistě ponese v pohádkovém duchu.

Oblíbený pořad pro mládež tentokrát s tématem Proč pomáhat? se bude natáčet za účasti Aleny Ježkové v ZŠ TGM v Poděbradech. Tato škola má nejlepší celkové výsledky v projektu Čtení pomáhá: děti z této školy přečetly a správně otestovaly téměř 450 knih a na charitativní projekty tak přispěly obdivuhodnou částkou 22.000 korun. Pořad bude vysílán na ČT 1 dne 14.9.2011. http://www.zstgmpodebrady.cz/novinky/nataceni-ceske-televize/

Procházka Prahou s dětmi z církevní školy v Brně se odehraje v duchu knížky Prahou kráčí lev. V doprovodu Aleny Ježkové děti projdou Pražským hradem, Nerudovou ulicí a přes Karlův most až na Staré Město. Možná přijde i lev (plyšový).

Tradiční setkání s kamenickými dětmi, kterým umožňuje dvoudenní výlet Prahy Nadace pro obnovu a rozvoj Michala Voráčka, se uskuteční 12.5. v 10.15 na Staroměstském náměstí.

Za účasti Aleny Ježkové a dalších hostů proběhne 22.6. ve 12 hodin předávání výročních cen nejúspěšnějším dětem ze čtvrtých tříd. Zajímavý soutěžní projekt pro žáky 4.tříd připravila obětavá sestra Hedvika. Děti oceněné v kategorii "Literatura" obdrží jako dárek knížky s podpisem. Následující den, 23.6., se uskuteční besedy se žáky 3. a 4. tříd na téma pověstí a každodenního života ve středověku.

Tradiční jarní setkání dětí z Kamenice nad Lipou, z Nové Včelnice, Rodinova a Jarošova nad Nežárkou se tentokrát uskuteční v Jarošově. Na programu je zastavení v Pravdově knihovně, putování po stopách jarošovských pověstí a opékání buřtů v lomu. Zbyde chvilka i na tradiční čtení z nové knihy Aleny Ježkové.

V pátek 13.5. v 15 hodin u stánku nakladatelství Albatros se koná autogramiáda Aleny Ježkové a výtvarníka Františka Skály. Podepisovat se bude především společná kniha ruských pohádek Baba Jaga, kostlivá noha, ale také zbrusu nová knížka pro mládež Dračí polévka a ostatní tituly, které vyšly v nakladatelství Albatros, jako Praha babka měst, Staré pověsti české a moravské, Příběhy českých knížat a králů a Řecké báje. Čtenáři jsou srdečně zváni!

Alena Ježková se s potěšením stala jedním z patronů projektu Čtení pomáhá, který podporuje dětské čtenářství a umožňuje dětem podílet se na charitativní činnosti. Projekt bude spuštěn v plné kráse 8.dubna. Spučástí projektu je také veřejné hlasování o nejlepší dětskou knihu, které je aktuální už nyní. Hlasovat je možné na www.ctenipomaha.cz, kde jsou také všechny všechny důležité informace. Tipem AJ jsou Děti z Bullerbynu :-)